Skip to content

O mnie

Podobno pierwsze słowa są najtrudniejsze. Możliwe, że coś w tym jest, gdyż z wielką pustką w głowie przystąpiłem do uzupełnienia niniejszej strony. Przejdźmy jednak szybko do rzeczy. Pierwszą styczność z modelarstwem miałem w latach 80-tych, kiedy to po kryjomu przeglądałem szufladę z kartonowymi modelami mojego taty. Na półce stało kilka gotowych. Byłem wtedy nimi zauroczony i wydawały mi się idealnie sklejone. Jedna z wycinanek na tyle wpadła mi w oko, że postanowiłem spróbować swych sił.

Nieszczęśnikiem był niszczyciel Le Terrible z Małego Modelarza, wydanie z 1985 roku.

Po krótkiej przerwie zacząłem budować plastykowe modele samolotów z okresu II Wojny Światowej. Żaden z nich nie przetrwał do dnia dzisiejszego.

Może to i lepiej, gdyż średnio sklejenie jednego modelu zajmowało mi godzinę. 

Po kilku latach powróciłem do kartonu i tak zostało mi do dziś. Obecnie składam modele z firmy JSC w skali 1:400. Mam w planach stworzenie całej floty (99 numerów). Chyba jednak nie starczy mi na to życia : )

Jako niepoprawny introwertyk, nigdy nie brałem udziału w żadnych wystawach, czy targach modelarskich. Mam nadzieję, że tworzenie takiego bloga otworzy mnie na szersze perspektywy.